Οι εγκύκλιοι για την πρόληψη και τη διαχείριση του SARS-CoV-2 στα σχολεία κωδικοποιημένες

ΣΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΤΩΝ ΟΔΗΓΙΩΝ ΤΩΝ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΕΓΚΥΚΛΙΩΝ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ COVID-19 ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ. Το έγγραφο: Μέτρα αποφυγής διάδοσης της Covid-19_(3)

Υπενθυμίζεται ότι εκτός από την προσκόμιση από τους μαθητές κάθε Τρίτη και Παρασκευή των υποχρεωτικών εγγράφων (π.χ. δηλωμένο αποτέλεσμα self test, πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης κτλ), σύμφωνα με τις εγκυκλίους που επεξηγούνται στο επισυναπτόμενο έγγραφο, ισχύουν για όλους/ες τους μαθητές/τριες των σχολείων τα εξής:

Η κωδικοποίηση της νομοθεσίας έγινε από τον κ. Ιωάννη Καλπίδη, Συντονιστή Εκπαιδευτικού Εργου ( κλ. ΠΕ83 Ηλεκτρολόγων, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός-Ιατρός)

Αφήστε ένα Σχόλιο